Komentáře

1. Máj KSČM 2023 Praha
26. 4. 2023

Zveme vás na společné setkání občanů u příležitosti 1. Máje, které pořádá pražská krajská organizace KSČM na Střeleckém ostrově 1. května od 10.00 hodin.
 

Jan Zeman, ksčm, praha 13, česká pošta
1. 4. 2023

Dne 31. března 2023 byl zveřejněn seznam tří set poboček pošty, které chce na rozkaz ministerstva vnitra zrušit vedení České pošty nákladem plných osm miliard korunJe to rozhodnutí velice špatné.

učitel, ksčm, den učitelů
27. 3. 2023

Dne 28. března roku 1592 se narodil uznávaný vědec, pedagog, filozof a spisovatel Jan Amos Komenský. Tento den si připomínáme jako Den učitelů. Myšlenkové dědictví Učitele národů zůstává v mnohém nadčasové a platné.

Jak aktuální je jeho výzva:

semelová marta
16. 9. 2022

Poslední pražské zastupitelstvo před volbami, které se konalo ve čtvrtek 8. září, čítalo téměř 200 bodů a cca 10 tisíc stran podkladových materiálů. Nedivím se, že se jeden z opozičních zastupitelů proti tomu ozval. Pro normálního člověka, zvlášť v případě, že se jedná o zastupitele neuvolněného, je takové množství nenastudovatelné.

rusofobie, ksčm, marta semelová
6. 7. 2022

Vzdělání, to je budoucnost. Garantem za jeho kvalitu, dostupnost a financování by měl být stát. Za posledních třicet let se snížila kvalita i dostupnost, ve financování jsme pozadu za vyspělými evropskými státy. V čem naopak vynikáme, to je překrucování historie, převracení hodnot a ideologická zaslepenost. A to nejen v médiích či projevech politiků, ale i na akademické půdě.

semelová, ksčm, školství
1. 7. 2022

Další školní rok za námi a s ním je za námi i další ministr školství. Tentokrát odešel Petr Gazdík (STAN), který kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem z kauzy Dozimetr podal demisi. Začátkem prázdnin ho střídá Vladimír Balaš, který je na hony vzdálen problémům regionálního školství, zato má pozoruhodné zkušenosti z působení na vysokých školách.

milan krajča, ksčm, petr hlubůček, magistrát, praha, korupce
20. 6. 2022

Do jakého bahna zavedlo Prahu její současné vedení, odhaluje kauza Petra Hlubučka, který od posledních komunálních voleb zastával funkci náměstka primátora hlavního města. Ten byl zadržen policisty z Národní centrály proti organizovanému zločinu a obviněn z trestného činu přijetí úplatku a účasti na organizované zločinecké skupině v souvislosti s hospodařením pražského dopravního podniku.

anna boublíková, ksčm, okresní výbor Praha 7
2. 6. 2022

Krásné 90. narozeniny v těchto dnech oslavila Anna Boublíková z Prahy 7,  dlouholetá funkcionářka strany a aktivní členka Levicových klubů žen. Kytici a dárek ji za OV KSČM předaly předsedkyně Miroslava Moučková a místopředsedkyně Jana Kynclová (na snímku vlevo s oslavenkyní). Andulka, jak jí přátelé říkají, během rozhovoru o aktuální situaci v zemi několikrát zvedla telefon.

magistrát hlavního města prahy, zastupitelstvo, ksčm
29. 4. 2022

Adiktologická centra vnímají občané na Praze 8 jako problém

29. 7. 2021

Nejen čeští, ale také čínští komunisté si letos připomínají 100. výročí založení své strany. Komunistická strana Číny patří bezpochyby k nejvýznamnějším politickým silám současného světa. Jsem proto rád že jsem před několika dny měl tu čest zastupovat společně s dalšími Komunistickou stranu Čech a Moravy na její významné akci, kterou byl mezinárodní summit politických stran světa.

Krajča, důchody, antikomunismus
24. 7. 2021

Ten nejprimitivnější antikomunismus se pokusil v rámci probíhající předvolební kampaně vytáhnout předseda lidové strany a jeden z vůdců koalice Spolu Marian Jurečka. V Poslanecké sněmovně přišel s pozměňovacím návrhem k zákonu o důchodovém pojištění, otevřeně namířeným proti celé řadě skupin lidí spojených s lidově demokratickým a posléze socialistickým systémem v poválečném Československu.

očkování, Korjagin
20. 7. 2021

Tak druhá dávka je v paži! Očkování považuji za jeden z nejlepších způsobů boje proti nakažlivým chorobám. Pokud je prováděno správně, má potenciál opravdu vymýtit nemoc ze společnosti. Zároveň tak trochu ukazuje, že globální problémy musíme řešit kolektivně a ta řešení musí překračovat hranice států, pokud mají být účinná.

Pochopitelně mám k současnému způsobu očkování řadu výhrad.

učitel, děti, škola
23. 3. 2021

Jan Amos Komenský, na jehož počest se u nás 28. března slaví Den učitelů, by se nestačil divit, co se 429 let poté, co spatřil světlo světa, ve školství děje. Těžko by chápal, že jsme se sami vzdali kvalitního vzdělávacího systému, který zaručoval všestranný rozvoj každého jedince a s ním i celé společnosti.

vyvlastnění neobydlených domů
18. 11. 2020

Že kapitalismus není schopen řešit zásadní problémy, je historicky prokázané. Celé jeho dějiny provází násilí, zabíjení civilních obyvatel, války, hlad a chudoba. Rozděluje svět a lidi v něm žijící na chudé a bohaté, na levnou pracovní sílu a ty, kteří žijí na úkor ostatních. Jedni se topí v penězích, druzí v dluzích a exekucích. Luxus versus žebráctví a bezdomovectví.

Marta Semelová
19. 10. 2020

Přestřelky při projednávání programu covid nezastavil

Marta Semelová
21. 9. 2020

„Den bez aut“ je mezinárodní den, který se slaví každoročně v září. Akce má poukázat na přijatelnější způsoby dopravy a podpořit omezování městského automobilismu. V Praze letos tyto oslavy vyhlásila pražská radnice na sobotu 19. září. Provázel je pestrý program pro děti i dospělé, přednášky, diskuze s informacemi o čisté mobilitě.

Marta Semelová
9. 9. 2020

Poté, co byla prodána voda francouzské firmě Veolia, prodává se té samé firmě i teplo. Konkrétně jedna z největších teplárenských sítí v ČR - Pražská teplárenská. Nezodpovědné privatizace odvádějí každý rok obrovské zisky do zahraničních kapes soukromníků a snižují možnost Praze samostatně rozhodovat o životně důležitých potřebách občanů.

3. 9. 2020

Počátkem července zvýšila Poslanecká sněmovna kvůli dopadům šíření koronaviru letošní schodek rozpočtu na 500 mld. Kč. Jednalo se o snížení objemu předpokládaných příjmů a současně o další zvýšení plánovaných výdajů.

3. 9. 2020

Společná zahraniční politika EU je vznosný pojem. Jenže pro nás má v mnoha případech velmi rozporuplný efekt. Je tedy diskutabilní, jaký bude další přístup v rámci zemědělství a potravinářství.

Marta Semelová
28. 7. 2020

Hádky a spory ve vedení města neberou konce. Hádá se nejen koalice s opozicí, ale jak psi se rvou mezi sebou i jednotlivé koaliční strany (Piráti, TOP 09-STAN-KDU-ČSL-Spojené síly pro Prahu, Praha sobě). Na posledním jednání pražského zastupitelstva v červenci to bylo kvůli družstevnímu bydlení.

Marta Semelová, ksčm
25. 5. 2020

Zastupitelé hlavního města Prahy projednávali tento čtvrtek na svém zasedání, odděleni plexisklovými tabulemi, řadu tisků. Zabývali se situací v hlavním městě v souvislosti s koronavirovou krizí a jejím řešením, revitalizací Malostranského náměstí, uzavírkou Smetanova nábřeží, řadou změn územního plánu a také problematikou bydlení.

Marta Semelová
14. 5. 2020

Netýkají se však jeho vidin ruských špionů. Musí se sice ukrývat, ale nejspíš před vlastním svědomím. Nejdřív nechala radnice Prahy 6 pod jeho vedením instalovat na území městské části toaletu v ceně bytu, přesněji za neuvěřitelných 3,6 milionu Kč.

Marta Semelová
14. 5. 2020

Žijeme v májových dnech - 75 let po ukončení nejhorší války v dějinách lidstva. Ano, my žijeme. Na rozdíl od těch, kteří se svobody nedočkali, jejichž životy vyhasly pro budoucnost v míru. Žijí i ti, kteří šlapou po jejich památce, kteří lžou a znesvěcují ty nejcennější hodnoty. Urážky, lži a pomluvy na adresu padlých v této válce si zaslouží to nejtvrdší odsouzení.

3. 4. 2020

Ivan Koněv je v Praze 6 urážen už několik let. Dnes se však darebáctví propadlo až na dno žumpy. Maršálův pomník stihla deportace. Tím zbabělejší, že za nouzového stavu. Jen proto se jeřábu, dovezenému tu zhovadilost spáchat, nemohl postavit lidský štít. 

Stránky