Aktuálně

17. 11. 2023

V pátek 17. listopadu 2023 jsme si připomněli tragické události roku 1939, kdy na pokyn nacistikých úřadů byli zavražděni představitelé českých vysokoškolských studentských spolků, byly zavřeny české vysoké školy a na 1200 studentů bylo odvlečeno do koncentračního tábora Sachsenhausen. U Hlávkových kolejí jsme si také připomněli vraždu studenta medicíny Jana Opletala, který zemřel 11.

10. 11. 2023

KSČM podporuje protivládní stávkové a protestní akce připravované odborovými organizacemi. Komunisté jsou přesvědčeni, že je nutné udělat vše pro to, aby současná asociální vláda Petra Fialy co nejrychleji skončila! Odborářské demonstrace, protesty a stávky, včetně případné stávky generální, pokládá KSČM za jeden z hlavních předpokladů pro úspěch současného protivládního hnutí.

7. 11. 2023

Uctít památku slavné Velké říjnové socialistické revoluce přišli komunisté v úterý 7. listopadu 2023 na čestné pohřebiště rudoarmějců na Olšanských hřbitovech.

19. 10. 2023

Vzdělávání bývá »prioritou« každé vlády. Před volbami mají všichni plná ústa toho, jak je vzdělání důležité, ve vládním prohlášení slibují hory doly a následně »skutek utek«. Místo slibované podpory přichází vláda se škrty, neodbornými zásahy a místo jistot pro školy i žáky přináší jen chaos a zoufalé podmínky.

10. 10. 2023

Panelová diskuse MÁME BÝT UŽ I ŽIVÝM ŠTÍTEM? v sídle Institutu české levice. Diskusi uvedou:

Prof. PhDr. Oskar Krejčí, CSc.: Nová bezpečnostní strategie – politický a ekonomický kontext

Plk. Ing. Jaroslav Štefec: Válka mezi jadernými mocnostmi a česká rizika

4. 10. 2023

Programové prohlášení vlády deklarovalo školství jako svoji prioritu. Poslanci schválili, že učitelé budou pobírat 130 % průměrné mzdy v ČR. Obojí by si zasloužilo potlesk.

Jenomže:

14. 9. 2023

I. Mimořádné zastupitelstvo

To první, mimořádné, bylo svoláno k aktuální situaci kolem kauzy Dozimetr a podezření na napojení náměstka primátora Jiřího Pospíšila (TOP 09) na lidi spojené s organizovaným zločinem. Jeho program se však rozrostl o další dva body:

Stránky