Komentáře

29. 7. 2021

Nejen čeští, ale také čínští komunisté si letos připomínají 100. výročí založení své strany. Komunistická strana Číny patří bezpochyby k nejvýznamnějším politickým silám současného světa. Jsem proto rád že jsem před několika dny měl tu čest zastupovat společně s dalšími Komunistickou stranu Čech a Moravy na její významné akci, kterou byl mezinárodní summit politických stran světa.

Krajča, důchody, antikomunismus
24. 7. 2021

Ten nejprimitivnější antikomunismus se pokusil v rámci probíhající předvolební kampaně vytáhnout předseda lidové strany a jeden z vůdců koalice Spolu Marian Jurečka. V Poslanecké sněmovně přišel s pozměňovacím návrhem k zákonu o důchodovém pojištění, otevřeně namířeným proti celé řadě skupin lidí spojených s lidově demokratickým a posléze socialistickým systémem v poválečném Československu.

očkování, Korjagin
20. 7. 2021

Tak druhá dávka je v paži! Očkování považuji za jeden z nejlepších způsobů boje proti nakažlivým chorobám. Pokud je prováděno správně, má potenciál opravdu vymýtit nemoc ze společnosti. Zároveň tak trochu ukazuje, že globální problémy musíme řešit kolektivně a ta řešení musí překračovat hranice států, pokud mají být účinná.

Pochopitelně mám k současnému způsobu očkování řadu výhrad.

učitel, děti, škola
23. 3. 2021

Jan Amos Komenský, na jehož počest se u nás 28. března slaví Den učitelů, by se nestačil divit, co se 429 let poté, co spatřil světlo světa, ve školství děje. Těžko by chápal, že jsme se sami vzdali kvalitního vzdělávacího systému, který zaručoval všestranný rozvoj každého jedince a s ním i celé společnosti.

vyvlastnění neobydlených domů
18. 11. 2020

Že kapitalismus není schopen řešit zásadní problémy, je historicky prokázané. Celé jeho dějiny provází násilí, zabíjení civilních obyvatel, války, hlad a chudoba. Rozděluje svět a lidi v něm žijící na chudé a bohaté, na levnou pracovní sílu a ty, kteří žijí na úkor ostatních. Jedni se topí v penězích, druzí v dluzích a exekucích. Luxus versus žebráctví a bezdomovectví.

Marta Semelová
19. 10. 2020

Přestřelky při projednávání programu covid nezastavil

Marta Semelová
21. 9. 2020

„Den bez aut“ je mezinárodní den, který se slaví každoročně v září. Akce má poukázat na přijatelnější způsoby dopravy a podpořit omezování městského automobilismu. V Praze letos tyto oslavy vyhlásila pražská radnice na sobotu 19. září. Provázel je pestrý program pro děti i dospělé, přednášky, diskuze s informacemi o čisté mobilitě.

Marta Semelová
9. 9. 2020

Poté, co byla prodána voda francouzské firmě Veolia, prodává se té samé firmě i teplo. Konkrétně jedna z největších teplárenských sítí v ČR - Pražská teplárenská. Nezodpovědné privatizace odvádějí každý rok obrovské zisky do zahraničních kapes soukromníků a snižují možnost Praze samostatně rozhodovat o životně důležitých potřebách občanů.

3. 9. 2020

Počátkem července zvýšila Poslanecká sněmovna kvůli dopadům šíření koronaviru letošní schodek rozpočtu na 500 mld. Kč. Jednalo se o snížení objemu předpokládaných příjmů a současně o další zvýšení plánovaných výdajů.

3. 9. 2020

Společná zahraniční politika EU je vznosný pojem. Jenže pro nás má v mnoha případech velmi rozporuplný efekt. Je tedy diskutabilní, jaký bude další přístup v rámci zemědělství a potravinářství.

Marta Semelová
28. 7. 2020

Hádky a spory ve vedení města neberou konce. Hádá se nejen koalice s opozicí, ale jak psi se rvou mezi sebou i jednotlivé koaliční strany (Piráti, TOP 09-STAN-KDU-ČSL-Spojené síly pro Prahu, Praha sobě). Na posledním jednání pražského zastupitelstva v červenci to bylo kvůli družstevnímu bydlení.

Marta Semelová, ksčm
25. 5. 2020

Zastupitelé hlavního města Prahy projednávali tento čtvrtek na svém zasedání, odděleni plexisklovými tabulemi, řadu tisků. Zabývali se situací v hlavním městě v souvislosti s koronavirovou krizí a jejím řešením, revitalizací Malostranského náměstí, uzavírkou Smetanova nábřeží, řadou změn územního plánu a také problematikou bydlení.

Marta Semelová
14. 5. 2020

Netýkají se však jeho vidin ruských špionů. Musí se sice ukrývat, ale nejspíš před vlastním svědomím. Nejdřív nechala radnice Prahy 6 pod jeho vedením instalovat na území městské části toaletu v ceně bytu, přesněji za neuvěřitelných 3,6 milionu Kč.

Marta Semelová
14. 5. 2020

Žijeme v májových dnech - 75 let po ukončení nejhorší války v dějinách lidstva. Ano, my žijeme. Na rozdíl od těch, kteří se svobody nedočkali, jejichž životy vyhasly pro budoucnost v míru. Žijí i ti, kteří šlapou po jejich památce, kteří lžou a znesvěcují ty nejcennější hodnoty. Urážky, lži a pomluvy na adresu padlých v této válce si zaslouží to nejtvrdší odsouzení.

3. 4. 2020

Ivan Koněv je v Praze 6 urážen už několik let. Dnes se však darebáctví propadlo až na dno žumpy. Maršálův pomník stihla deportace. Tím zbabělejší, že za nouzového stavu. Jen proto se jeřábu, dovezenému tu zhovadilost spáchat, nemohl postavit lidský štít. 

Marta Semelová, písnice, podpora, demonstrace
10. 4. 2019

Možná si vzpomínáte na kauzu sídliště Písnice, jehož nájemníci dlouhé měsíce bojovali za to, aby mohli v klidu bydlet ve svých domovech. Původně šlo o podnikové byty z 80. let pro zaměstnance převážně energetických závodů.

Piráti na Vltavě
8. 4. 2019

Pod pomyslnou pirátskou vlajkou vyrazila pražská koalice (Piráti, Praha sobě, Spojené síly pro Prahu-TOP 09, STAN) do světa. Dlužno říci, že za nemalé peníze obyvatel Prahy.

Marta Semelová
8. 4. 2019

Zvyšování nájmů, zastrašování a šikana obyvatel Písnice ze strany firmy, která se chová naprosto skandálně, to je ten kapitalistický režim, kde prý

Marta Semelová
18. 2. 2019

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za svobodu, svazu nezapůjčí dokonce ani sál. ČSBS chtěl na Staroměstské radnici uspořádat akci k 80. výročí okupace Československa nacistickým Německem.

Koněv 2019
28. 1. 2019

V předvečer výročí osvobození německého nacistického koncentračního tábora Auschwitz-Birkenau, které připadá na 27. leden, položili Pražané květiny u pomníku velitele 1. ukrajinského frontu Rudé armády Ivana Stěpanoviče Koněva na náměstí Interbrigády v Praze 6. Koněvova vojska totiž tento vyhlazovací tábor před 74 lety osvobodila.

Marta Semelová
16. 1. 2019

Třicet let posloucháme, že do škol politika nepatří, a třicet let jsme svědky permanentních politických útoků na objektivnost a nestrannost výuky. Literatura, dějepis, respektive společenské vědy vůbec jsou lákavým terčem, na který se zaměřují soudobí političtí kazatelé morálky a jediní pravověrní vykladači historie.

14. 12. 2018

Praha 11 je i po druhém zasedání zastupitelstva stále bez nové koalice. Jižní Město je tak jedinou městskou částí Prahy, která ještě nemá ani v prosinci dojednanou novou koalici. Veškerá rozhodnutí zůstávají na staré radě a starostovi Petru Jiravovi (ANO).

Marta Semelová
27. 8. 2018

Jsou debaty a debaty. Z některých je mi špatně. Konkrétně když sleduji licitace o tom, jestli a kolik se má přidat těm, kteří berou minimální mzdu. Copak je to normální?! Jestliže někdo poctivě pracuje, má dostat plat. A to v takové výši, aby se z něho dalo vůbec žít. Vždyť si vemte, kolik stojí nájem a všechny ty další poplatky za bydlení, kolik platíme za dopravu, za léky a zdravotní péči.

Marta Semelová
28. 2. 2018

Je to už nějakou dobu, co jsem, nejen v Poslanecké sněmovně, ale i při jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy, vystupovala s požadavkem řešit situaci kolem průvodcovské činnosti.

28. 12. 2017

V roce 1992 vydala skupina 1500 světových vědců výzvu »World Scientists´ Warning to Humanity«, která varovala před cestou lidstva do záhuby.

Stránky